Fechtmistrz

Mateusz Berkowicz.
Fechtmistrz, filozof, trener personalny.

Na przestrzeni lat zajmował się różnorodnymi tradycjami szermierczymi m.in. niemiecką, włoską, francuską, polską, ale szczególnym upodobaniem obdarzył szablę orientalną i hiszpański rapier. Uczył się od światowej czołówki fechtmistrzów, m.in. Petera Kozy, Rorika Janssena, Mike Bunke, Michaela Olivier, Zbigniewa Czajkowskiego. Adept kung fu, bartitsu i boksu. Uczy szermierki od 2008 roku, od początku kreując metodę Fencing Arts. Uczył studentów sztuki aktorskiej (KSA w Krakowie, AT w Białymstoku, PWST w Bytomiu).

Jako mistrz sztuk walki potrafi nadać ruchom bojowe znaczenie, wykorzystać je do stworzenia pasjonującej scenicznej opowieści. Specjalizuje się w historii szermierki i jej znaczeniu dla filozofii sportu. Posiada bogate kwalifikacje zawodowe: fechtmistrz o specjalizacjach - sportowej, historycznej oraz scenicznej (AAI), vicemajster szabli szkoły bojowych umiejętności Magisterium, trener personalny, absolwent filozofii.

Specjalizuje się w historii szermierki i jej znaczeniu dla filozofii sportu. Zajmuje się choreografią walk scenicznych i przygotowaniem aktorów do scen szermierczych. Jest autorem prac "Sala szermiercza renesansu" oraz "Sport use of XVIIc sabre".

Jako pierwszy fechtmistrz na świecie otrzymał specjalizację "szermierka historyczna" od Międzynarodowej Akademii Broni.

Ewa Michałowicz.
Aktorka, animatorka kultury, reżyser teatrów dziecięcych.

Występowała na deskach Sali Kongresowej, Teatru Dramatycznego, Teatru Polskiego, Teatru Stara Prochownia oraz Teatru Żydowskiego.
Od 2014 roku pracuje jako animator kulturowy, a także instruktor teatralny prowadząc warsztaty i obozy artystyczne dla dzieci oraz dorosłych.

W 2018 roku ukończyła dwuletni kurs szermierki artystycznej organizowany za pośrednictwem Polskiej Akademii Broni.
Od 2019 roku prowadzi warsztaty edukacyjno – artystyczne w Domu Kultury Kadr, a także prowadzi grupę musicalową w Białołęckim Ośrodku Kultury.

Skontaktuj się z nami

E-mail

info@fencingarts.pl

Telefon

+48 791 020 565